Güneş Pili Nedir?

 

 

 

Güneş Pilleri nedir?

 

         Güneş pillerin Türkiye'de çesitli adlandırılması oluyor. Bunların içinde en fazla kullanılanı: Güneş Pili, Güneş Paneli, Solar Panel.
Güneş pillerinin işlevi güneş veya solar kollektörlerinden farklıdır. Kollektörlerin işlevi güneşden gelen termik enerjiyi toplamak ve aktif veya pasif olabilen bir transfer sıvıya aktarılır. Bu sistemler genelde sıcak su elde edilebilmesi için kullanılır.

Güneş pilleri işlevi ise fotovoltaikdir. Güneş pilleri (fotovoltaik piller), yüzeylerine gelen güneş ışığını (foton) doğrudan elektriğe dönüştüren yarıiletken maddelerdir.

Güneş pili modülleri genelde üç klasa veya yapıya ayrılır.

Bunlar: Monokristalin, Polikristalin veya CIS.

Güneş pillerinin üretiminde hammadde olarak yarıilekten olan silisyumkullanılır. Silisyum hammade olarak dünyada sınırsız sayılabilir, sadece güneş pillerinin üretimi için gereken saf silisyum (temiz hali) yeterince üretilebilmemektedir. Silisyum şu an tüm elektronik ürünlerde kullanıldığı için, üretim var olan rağbete yetişememektedir ve ayrıca dünyada sayısı az olan birkaç şirket saf silisyum üretme kapasitesinde ve bilgisindedir.
Sahra Mühendislik  kendisini sizlere bu ürünlerden faydanlanma imkanını sunmak ve teknik olarak gereken tüm ürünleri pazarlamaktadır

 Güneş pilleri (fotovoltaik piller), yüzeylerine gelen güneş ışığını (foton) doğrudan elektriğe dönüştüren yarıiletken maddelerdir.Anahtar Kelimeler : güneş enerjisi, güneş enerji, sistemleri, solar enerji, güneş pili, boyler, boiler, güneş kollektörü, solar energy, solar collectorGüneş Pili nedir  günes enerjisi nedir?  

 
Reklam

Güneş Pili

Güneş Pili Güneş Enerjisinden elektirik üreterek ev, bahçe,radyo istasyonu vb. mekanların elektrik ihtiyacını doğal yollarla karşılayan sistem.

Güneş Enerjisi Sıcak Su

Sample imageGüneş enerjisinden ev,hastane,tatil köyü,okul,yurt, gibi mekanların sıcak su ihtiyacını karşılayan sistem.

Referanslarımız

Sample image

Servis Hizmeti

Renault-Trafic-Phase-III-2 kopya


You are here:

Vakum Tüplü Enerji

Sobalı Kalorifer

Alüminyum Panel Radyatör